среда, 15 января 2014 г.

"Лиш праця світ таким, як є, створила.
Лиш в праці варто і для праці жить."
 І. Франко, - 
саме під таким гаслом пройшло останнє в 2013 році засідання учнівського клубу підприємства  "SMILE".

Мета :  сформувати власну позицію або рішення до дії, що сприяє вибору успішної професії, розвинути почуття відповідальності за власний професійний вибір, допомогти учням  у визначенні професійної спрямованості, збагатити знання підлітків  про світ професій.
Завдання: сконцентрувати увагу учнів на важливості питання вибору професії; ознайомити з основною класифікацією професій за предметом праці, показати важливість кожної професії.
Методи: бесіда, обговорення,  мозковий штурм, робота в групах, інформаційне повідомлення, анкетування.
Обладнання: картини з зображенням різних професій, які відповідали    5 типам професій,  бланки методики « Професійна спрямованість» ручка.

   
ХІД ЗАНЯТТЯ
1. Вступ
  2. Вправа  « В майбутньому я бажаю бути…»

  3. Профорієнтаційна гра «Вгадай професію»

  4. Інформаційне повідомлення«ТИПИ ПРОФЕСІЙ».

  5. Рольва-гра «Повітряна куля»

  6. Тест на визначення професійної спрямованості.


пятница, 6 декабря 2013 г.

Зустріч 27 листопада


27 листопада в рамках роботи учнівського клубу підприємства "SMILE" була розглянута тема "Як стати успішною людиною".
Ця тема дуже зацікавила учнів, так як хочеться, щоб всі справи починалися і закінчувалися успішно. Щоб Удача не покидала ні на мить! Це зрозуміло. Але зрозуміло й інше: що везіння недостатньо для досягнення успіху. Щоб йог досягнути, треба мати перед собою - мету.
Учасникам засідання клубу був запропонований тест "Моє ставлення до себе, мій помічник чи навпаки?" .







Продовжуючи засідання клубу, за допомогою активної дискусії була розглянута тема "Чи потрібно купувати речі тому, що вони дешеві". Зокрема, увагу учнів дуже привернуло питання так званих "знижок".





суббота, 16 ноября 2013 г.

 На початку зустрічі 6 листопада учні виконали вправу "Спілкування за концепцією ВАН ТУНА", метою якої було розвивати:
- впевненість у собі,
- вміння робити вибір у особистісному просторі;
- вміння передбачати ризик, навчитися його оцінювати, а не уникати;
  та допомогти учням  глибше пізнати себе.
 
 
 
 
На другому етапі зустрічі учні з великим задоволенням планували створення майбутнього агротуристичного комплексу. Для цього діти були поділені на три команди. Кожна команда вигадала назву, логотип та лозунг майбутнього комплексу. Крім цього учні схематично перенесли на папір своє бачення та ідеї. Завершилося засідання клубу презентаціями проектів.
 






 


воскресенье, 20 октября 2013 г.

І, наостанок, учні отримали можливість взяти участь в діяльності, подібній до купування і продажу продуктів на вільному ринку, завдяки симуляційній грі "Ринок яблук". 
Діти на власному досвіді відчули, яким чином визначаються ринкові ціни. Повторили поняття "попит" та "пропозиція", проаналізували зв'язки між попитом, пропозицією та ціною. І, що дуже важливо, вчилися вести  переговори.



Потім учням була запропонована вправа "Мої ролі в команді - автохарактеристика", яка покликана допомогти краще пізнати себе та людей, які працюють поруч у команді. Так як знання власної поведінки та своїх командних ролей може полегшити функціонування в ролі керівника, а знання людей допоможе правильно розприділяти завдання, то ця анкета допомогла окреслити  поведінку в типових ситуаціях та ролі, які кожен охоче бере на себе в команді. Результати анкети були обговоренні в присутності всіх членів клубу.


14 вересня відбулася друга зустріч учнівського клубу підприємтва Полтавського професійного ліцею транспорту, на початку якої учні з викладачем економіки Настасією Миколаївною розглянули та затвердили назву та логотип клубу.